• Duncan Postma en Noah Aartsen.
• Duncan Postma en Noah Aartsen. Foto: aangeleverd

Gouda heeft een eigen debatclub: ‘We willen burgers een stem geven’

Nieuws 2.799 keer gelezen

GOUDA • Burgers een stem geven. Dat is wat Noah Aartsen (21) en Duncan Postma (22) voor ogen hebben met de Goudse Debatvereniging.

 Noah Aartsen en Duncan Postma uit Gouda hebben al van jongs af aan interesse in politiek. Vanuit die belangstelling hebben ze in november de Goudse Debatvereniging opgericht. “Met als doel om de burgerparticipatie in de stad te bevorderen.”                                                

Noah vervult de rol van voorzitter binnen de momenteel tien leden tellende club. Net als zijn kompaan Duncan is hij overtuigd van de bijdrage van debatteren aan een democratische samenleving. “Bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen in de stad zag je een daling van het opkomstpercentage. Waarschijnlijk ervaren inwoners en dan met name jongeren, minder verbondenheid met het lokale beleid. Wij zetten juist in op die betrokkenheid.”  

Noah en Duncan kijken kritisch naar de trend van online debatten, waarbij mensen geen blad voor de mond nemen. “Dit komt het effect niet ten goede”, zijn de twee van mening. “Het werkt juist averechts. Het loont meer om met elkaar in het echt te debatteren. Vanuit de debatvereniging leren we om doelgericht het gesprek met elkaar aan te gaan, zonder grove woorden te gebruiken om argumenten kracht bij te zetten.” Noah benadrukt dat de vereniging niet gelieerd is aan een bepaalde politieke stroming of partij. “Dat zorgt ervoor dat iedereen zich bij ons welkom kan voelen. We gebruiken naast politieke stellingen ook actuele alledaagse kwesties om met elkaar over te debatteren en discussiëren.”

De prille vereniging, die zich met name richt op jongeren en jongvolwassenen, zit duidelijk nog in de opstartfase. Zo wordt er nog gewerkt aan een eigen website en er moet nog een beslissing worden genomen over de frequentie van de te houden debatbijeenkomsten in dit nieuwe jaar. “Onze verenigingsavonden zullen voorlopig op wisselende locaties worden gehouden. Mocht iemand een vaste locatie beschikbaar hebben, houden we ons aanbevolen”, aldus Duncan. Een eerste debatavond vond half december plaats. Noah: “Samen mochten we spreken op een jongerenavond, georganiseerd door PvdA-raadslid Sophie Heesen. Onder anderen raadsleden Peter Bos (PvdA) en Tim Geluk-van den Burg (GroenLinks) waren daarbij aanwezig. De stelling die voorlag was: ‘Burgerparticipatie is belangrijk en moet door de overheid gestimuleerd worden’. Dit leidde tot nieuwe inzichten en met elkaar hebben we tevens nieuwe debattechnieken geleerd.” 

De Goudse Debatvereniging communiceert voorlopig nog via LinkedIn. Nadere informatie via 06-34096976 of goudsedebatvereniging@hotmail.com.

Martijn Kuiler

Redacteur Het Kontakt-Krimpenerwaard en Het Kontakt-Goudse Post

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 4 uur geleden
Gratis Oranjeconcert in Goudse Sint-Janskerk op Koningsdag
Op zowel Koningsnacht als -dag staat er een uitgebreid programma klaar.
Nieuws 4 uur geleden
Koningsnacht en -dag in Gouda: programma op de Markt en dit is er verder te doen
RFC Gouda organiseert een internationaal jeugdtoernooi
Nieuws gisteren
RFC Gouda organiseert internationaal jeugdtoernooi op 2 mei
De Garenspinnerij organiseert een kunst- en ontdekdag voor kinderen.
Nieuws gisteren
Gratis Kunst-Ontdekdag voor Goudse kinderen in meivakantie

Advertenties uit de krant

Mohammad en zijn zoon Hamza bereiden gerechten uit de Syrische keuken.
Nieuws gisteren
World Food & Film Festival geeft voorproefje op Pinkstermaandag in Gouda
Het koor Vriendschap zingt in de Sint-Jan.
Nieuws gisteren
Vriendschap zingt ‘The Armed Man’ in Goudse Sint-Jan
Maar liefst twintig Gouwenaars werden vrijdagochtend verrast
Nieuws 24 apr, 13:28
Lintjesregen Gouda: 20 Gouwenaars verrast met Koninklijk lintje
Buurt Egelroute
Nieuws 23 apr, 14:02
Langste egelroute van Gouda krijgt drie nieuwe bewoners: Mint, Lucia en Millie Bobby
Cinema Gouda toont zondag 4 mei de internationaal bejubelde speelfilm Truly Naked
Nieuws 23 apr, 10:38
Exclusieve filmvertoning met regisseur in Cinema Gouda

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen