De jury bekroonde twee kazen tot de lekkerste van Nederland.
De jury bekroonde twee kazen tot de lekkerste van Nederland. Foto: Sandra Zeilstra

Gouda bekroont twee kazen als lekkerste van Nederland

Nieuws 811 keer gelezen

Gouda - De Noord-Hollandse Gouda PlanetProof Belegen van Velder en de AH Geitenkaas Belegen 50+ van Albert Heijn zijn de beste kazen van Nederland. Beide winnaars kregen donderdag goud tijdens de Gouda Cheese Awards op de Markt in Gouda.

De finale vond plaats op de Markt in Gouda, pal voor de historische Goudse Waag. Tientallen bezoekers verzamelden zich rondom het podium om de uitslag van dichtbij mee te maken. Harmonieorkest De Pionier verzorgde de muziek.

Publieksproeverij als voorronde

Aan de finale ging een uitgebreide publieksproeverij vooraf. Bijna vijftig kaasmerken werden blind beoordeeld in een consumentenonderzoek naar smaakbeleving.

De drie best gewaardeerde kazen per categorie gingen door naar de finale op de Markt, waar een deskundige jury ze live beoordeelde op smaak, geur, structuur en romigheid.

De jury bestond uit burgemeester Pieter Verhoeve als juryvoorzitter, culinair auteur en Foodies Magazine-redacteur Bas Erkens en Jan Haan, mede-initiatiefnemer van de Goudse Marokkaas. Presentatoren Dorotheé Beens en Ry Fiere leidden het programma met kennis, humor en Goudse nuchterheid.

Gouden kazen

In de categorie Goudse Kaas 48+ belegen won Noord-Hollandse Gouda PlanetProof Belegen van Velder het goud. Zilver ging naar Zuivelhoeve Subliem en brons naar Uniekaas 48+ Belegen van Uniekaas Holland.

In de categorie Geitenkaas 50+ belegen pakte AH Geitenkaas Belegen 50+ van Albert Heijn het goud. Chevrette Belegen van Velder won zilver en Amalthea No48 Rich & Creamy van Amalthea Group BV brons.

Beide gouden kazen mogen een jaar lang worden aangeprezen als de lekkerste van Nederland.

Kaasgerechten en muziek

Jurylid Bas Erkens liet zich ook van zijn creatieve kant zien. Hij bereidde op het podium twee gerechtjes: een Goudse kaasmuffin en een combinatie van geitenkaas met honing en gemalen espressobonen. Een aantal bezoekers kon de gerechten ter plekke proeven.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Met foto’s 5 uur geleden
Feestelijke intocht sluit Avondvierdaagse Gouda af
De seizoenspresentatie trok veel publiek.
Nieuws gisteren
Goudse Schouwburg verkoopt al ruim 48.600 kaarten voor nieuw theaterseizoen
Optimist on Tour keert voor de derde keer terug.
Nieuws 22 mei, 09:48
Optimist on Tour: voor de derde keer gratis kennismaken met zeilen en suppen
Het Werkcentrum Midden-Holland organiseert een gratis middag voor werkzoekenden.
Nieuws 22 mei, 09:44
Ontdek je Talent: gratis middag helpt inwoners in Midden-Holland op weg naar werk

Advertenties uit de krant

De Haastrechtsebrug gaat maandag 1 juni 2026 om 6:00 uur weer open.
Nieuws 21 mei, 17:09
Haastrechtsebrug gaat op 1 juni weer open voor weg- en fietsverkeer
De jury bekroonde twee kazen tot de lekkerste van Nederland.
Nieuws 21 mei, 17:02
Gouda bekroont twee kazen als lekkerste van Nederland
De Oude Begraafplaats.
Nieuws 21 mei, 13:56
Natuurexcursie op Oude Begraafplaats Gouda: ontdek bijzondere flora en fauna
Dushi tijdens een eerde Culturendag.
Nieuws 21 mei, 11:24
Buurt houdt Dushi’s Culturendag in leven: ‘Met een traantje, maar vooral met veel plezier’
Impressie expositie 'Vacuum' Artwork
Nieuws 21 mei, 10:06
Tentoonstelling ‘Vacuüm’ in De Firma Gouda

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen