De koek van het seizoen is op voor de rugby’ers van RFC Gouda.
De koek van het seizoen is op voor de rugby’ers van RFC Gouda. Foto: RFC Gouda

De koek van het seizoen is op voor de rugby’ers van RFC Gouda

Nieuws 161 keer gelezen

Gouda - De koek van het seizoen is op voor de rugby’ers van RFC Gouda.
RFC Gouda speelde zaterdag de alles-of-niets wedstrijd uit tegen het Purmerendse Waterland en verloor deze met 52-28.

Al gauw werd duidelijk dat dit een heel andere wedstrijd zou worden dan vorige week tegen Oemoemenoe die nog ruim werd gewonnen. De Waterlanders hadden zich goed voorbereid en zagen kans aanvallen van de behendige en snelle backs van Gouda te frustreren.

Ook de eerste scores waren voor de gastheren, via een penalty kick en een try met conversion (10-0), op een moment dat Gouda nog niet een maal over de Purmerendse helft was geweest.

Niettemin kwamen de gasten via een penalty try gauw kort daarna weer terug in de wedstrijd (10-7). Er ontspon zich vervolgens een spannende wedstrijd waarbij beide teams scoringskansen kregen maar Waterland toch de betere was in het benutten.

Met de rust was er qua score dus eigenlijk niet zoveel aan de hand voor RFC Gouda en met een Purmerendse rode kaart leken er ongekende kansen te komen voor Gouda om het tij te keren.

Dat leek ook al direct na de kick off tweede helft te gebeuren na een doorbraak van Wessel Luxen maar de referee zag een overtreding van Waterland bij het afstoppen over het hoofd. Waterland putte daar weer moed uit en langzaam aan kantelde de wedstrijd.

De Goudse verdediging liet steeds meer gaten vallen na het uitvallen van enkele basisspelers en de fellere spelers van Waterland wisten hier met regelmaat doorheen te komen.

Onder leiding van een uitblinkende Eric Barnas werd ergere schade voorkomen en er vielen ook nog 3 Goudse try’s te noteren, maar de het verschil was al te groot. Resultaat van deze nederlaag was dat directe degradatie naar de tweede klasse waarschijnlijk een feit is.

Een heel seizoen knokken tegen meestal fysiek zwaardere en geslepener tegenstanders putte het jonge Goudse team uiteindelijk teveel uit, maar het mag ongelooflijk trots zijn op wat er is neergezet. En ook mag het als het zich nog verder zo ontwikkelt met veel vertrouwen naar de toekomst kijken.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Staatssecretaris Judith Tielen van Onderwijs en Emancipatie bezocht de bibliotheek.
Nieuws 8 uur geleden
Staatssecretaris Tielen bezoekt Bibliotheek Gouda voor kennismaking met sector
Ontmoetingscentrum Van Noord viert Koningsdag met een dag vol muziek, vrijmarkt en activiteiten
Nieuws 9 uur geleden
Koningsdag in Gouda-Noord: vrijmarkt, muziek en activiteiten bij Van Noord
Het toilet is niet altijd goed bereikbaar voor iedereen.
Nieuws gisteren
Toegang rolstoeltoilet Markt niet altijd vrij, partijen stellen vragen
Vrijwilligers zamelden 567 kratten met producten in voor de Voedselbank Gouda e.o.
Nieuws 20 apr, 12:59
Recordaantal producten ingezameld voor Goudse Voedselbank bij zes Albert Heijn-filialen: 567 kratten

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 20 apr, 10:58
KinderKaasmarkt keert terug in meivakantie Gouda
De Goudse Schouwburg organiseert op zondag 21 juni 2026 een Kledingswap Party in Studio 67
Nieuws 20 apr, 10:05
Kledingswap Party in Goudse Schouwburg tijdens Popweek
Met muziek van Anan Alkdadamani.
Evenement 20 apr, 10:05
Vrijheidsmaaltijd in Van Noord: ‘Wat betekent vrijheid voor jou?’
DONK maakt het zichzelf moeilijk in de 2e klasse B van het district West I
Nieuws 20 apr, 09:29
DONK onder druk: verliest thuis, zorgen nemen toe
Lizzy Pons veroverde brons.
Nieuws 20 apr, 09:26
Goudse Lizzy Pons veroverd brons op NK 5 kilometer en verbetert clubrecord

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen