Anjo Booda van Vastbouw en wethouder Jan Kees Oppelaar geven het startsein voor de sloop van de oude tuin- en landbouwschool aan de Sportlaan.
Anjo Booda van Vastbouw en wethouder Jan Kees Oppelaar geven het startsein voor de sloop van de oude tuin- en landbouwschool aan de Sportlaan. Foto: Gemeente Gouda

Sloop oude school aan Sportlaan van start, 83 woningen komen ervoor terug

Nieuws 1.276 keer gelezen

Gouda - De voormalige tuin- en landbouwschool aan de Sportlaan in Gouda wordt gesloopt. Op de vrijgekomen plek bouwt ontwikkelaar Vastbouw appartementencomplex De Zaayer 83 woningen voor starters en senioren.

Wethouder Jan Kees Oppelaar gaf woensdagochtend 1 april het startsein voor de sloop. "Dit gebouw stond al jaren leeg en dat willen we natuurlijk niet in tijden van wooncrisis. Daarom ben ik heel blij dat Vastbouw nu iets moois neer kan gaan zetten op deze plek", aldus Oppelaar.

Van studio tot 4-kamer

Het nieuwe complex De Zaayer biedt een gevarieerd woningaanbod: van betaalbare studio’s tot ruime 4-kamerappartementen. "Het wordt een appartementencomplex met een gevarieerd woningaanbod voor elke portemonnee en elke leeftijd.

Door te bouwen voor onze senioren én starters dragen we bij aan de doorstroming op de Goudse woningmarkt. Daarnaast is het heel goed nieuws voor de buurt, omdat deze locatie helaas al enkele jaren aan het verloederen was", zegt Oppelaar.

Verkoop later dit voorjaar

De sloopwerkzaamheden worden naar verwachting voor de zomer afgerond. De verkoopstart van de woningen volgt later in het voorjaar. Meer informatie is te vinden op dezaayer.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Met foto’s 6 uur geleden
Feestelijke intocht sluit Avondvierdaagse Gouda af
De seizoenspresentatie trok veel publiek.
Nieuws 22 mei, 16:28
Goudse Schouwburg verkoopt al ruim 48.600 kaarten voor nieuw theaterseizoen
Optimist on Tour keert voor de derde keer terug.
Nieuws 22 mei, 09:48
Optimist on Tour: voor de derde keer gratis kennismaken met zeilen en suppen
Het Werkcentrum Midden-Holland organiseert een gratis middag voor werkzoekenden.
Nieuws 22 mei, 09:44
Ontdek je Talent: gratis middag helpt inwoners in Midden-Holland op weg naar werk

Advertenties uit de krant

De Haastrechtsebrug gaat maandag 1 juni 2026 om 6:00 uur weer open.
Nieuws 21 mei, 17:09
Haastrechtsebrug gaat op 1 juni weer open voor weg- en fietsverkeer
De jury bekroonde twee kazen tot de lekkerste van Nederland.
Nieuws 21 mei, 17:02
Gouda bekroont twee kazen als lekkerste van Nederland
De Oude Begraafplaats.
Nieuws 21 mei, 13:56
Natuurexcursie op Oude Begraafplaats Gouda: ontdek bijzondere flora en fauna
Dushi tijdens een eerde Culturendag.
Nieuws 21 mei, 11:24
Buurt houdt Dushi’s Culturendag in leven: ‘Met een traantje, maar vooral met veel plezier’
Impressie expositie 'Vacuum' Artwork
Nieuws 21 mei, 10:06
Tentoonstelling ‘Vacuüm’ in De Firma Gouda

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen