
Stille tocht voor vermoorde Joeweela, inzamelingsactie voor kinderen
Nieuws 2.965 keer gelezenGouda – Op zaterdag 2 augustus om 15.00 uur wordt in Gouda een stille tocht gehouden ter nagedachtenis aan Joeweela, de 39-jarige vrouw die op dinsdag 15 juli in Gouda werd doodgeschoten. De tocht start bij De Walvis. Nabestaanden, buurtbewoners en andere betrokkenen lopen in stilte om hun medeleven te betuigen. De familie van Joeweela is bij de tocht aanwezig.
De route loopt van De Walvis naar de Bosweg, waar haar favoriete liedje Blue Bayou zal klinken. Vandaar gaat de tocht via de Vorstmanstraat naar de Prins Hendrikstraat, vervolgens naar de Herenstraat en weer terug naar De Walvis.
Op dinsdag 15 juli werd Joeweela op klaarlichte dag doodgeschoten op straat, in het bijzijn van haar twee jonge kinderen. Hulpdiensten konden niets meer voor haar betekenen. De dader – haar ex-partner Driekus K. – pleegde kort daarna zelfmoord. De kinderen zijn hierdoor beide ouders kwijtgeraakt.
Inzamelingsactie voor de kinderen
Er is inmiddels een GoFundMe-actie gestart om geld in te zamelen voor de kinderen van Joeweela. De familie heeft via de gemeente Gouda laten weten geen bezwaar te hebben tegen de actie. De opbrengst is bedoeld als financieel vangnet voor de toekomst van de kinderen, ‘zodat zij zich in ieder geval over hun financiële toekomst minder zorgen hoeven te maken’, schrijft initatiefnemer Erik Verweij. Het doel is om 6000 euro op te halen, de teller staat op woensdagmiddag op 1775 euro.
Doneren kan via https://www.gofundme.com/f/inzamelingsactie-nabestaanden-femicide-gouda






















