De Wintermarckt is van 20 tot en met 22 december te vinden in de binnenstad.
De Wintermarckt is van 20 tot en met 22 december te vinden in de binnenstad. Foto: Sandra Zeilstra

Goudse Wintermarckt in het centrum, dit keer ook met inpakkraam voor het goede doel

Nieuws 2.990 keer gelezen

GOUDA • De Goudse Wintermarckt strijkt voor de derde keer neer in Gouda. Op 20, 21 en 22 december vindt deze kerstmarkt plaats in het centrum. De markt staat in het teken van kerst en draagt dit jaar bij aan een goed doel.

Op de markt staan verschillende kraampjes met kerstkado’s en foodtrucks voor een dosis glühwein, erwtensoep of iets anders lekkers. De markt is te bezoeken tussen 11.00 en 17.00. De Goudse WinterMarckt vindt plaats in de binnenstad, op het plein Achter de Waag en op vrijdag en zondag rond de ijsbaan. 

Dit jaar is daar een inpakkraam aan toegevoegd. Bezoekers kunnen daar hun cadeaus laten inpakken en een vrijwillige bijdrage doen. Het maakt niet uit waar de presentjes gekocht zijn, het wordt allemaal ingepakt voor het goede doel. 

Met de donaties aan deze inpakkraam worden tien Goudse gezinnen die financiële uitdagingen hebben geholpen om iets leuks te doen tijdens de kerstvakantie, vertelt organisator Sam Labbaci. Ook krijgen zij een pakketje met lekkernijen. “Deze gezinnen komen net niet in aanmerking voor extra ondersteuning zoals de voedselbank of kortingen, maar hebben het zwaar. Het is een ongeziene groep die toch in of op de rand van armoede leeft.”

Tijdens de Goudse WinterMarckt zullen vrijwilligers, die zich spontaan hebben opgegeven na een oproep op social media, alle cadeaus zo leuk mogelijk inpakken. Aan het einde van deze driedaagse kerstmarkt komen de gezinnen hun pakket ophalen. 

Al jaren organiseert Sam kleine events om anderen te helpen door bijvoorbeeld kleding in te zamelen en weg te geven. Vaak voor specifieke doelgroepen zoals alleenstaande moeders of vluchtelingen. De behoefte om te helpen komt deels voort uit eigen ervaring, toen zij het zelf ooit hard nodig had en het niet kon vinden.   

Deze actie wordt ondersteund door De Goudse IJsbaan, Cinema Gouda, Bakkerij Herfst, Jongeneel Verpakkingen en Hippe Kralen & Kado. Zij doneren ongeacht wat de opbrengst is van de inpakkraam. 

Hester Hage

Hester Hage is journalist (en redactiecoördinator) van Het Kontakt - Goudse Post

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De Haastrechtsebrug gaat maandag 1 juni 2026 om 6:00 uur weer open.
Nieuws 1 uur geleden
Haastrechtsebrug gaat op 1 juni weer open voor weg- en fietsverkeer
De jury bekroonde twee kazen tot de lekkerste van Nederland.
Nieuws 1 uur geleden
Gouda bekroont twee kazen als lekkerste van Nederland
De Oude Begraafplaats.
Nieuws 4 uur geleden
Natuurexcursie op Oude Begraafplaats Gouda: ontdek bijzondere flora en fauna
Dushi tijdens een eerde Culturendag.
Nieuws 7 uur geleden
Buurt houdt Dushi’s Culturendag in leven: ‘Met een traantje, maar vooral met veel plezier’

Advertenties uit de krant

Impressie expositie 'Vacuum' Artwork
Nieuws 8 uur geleden
Tentoonstelling ‘Vacuüm’ in De Firma Gouda
Het duurzaamheidsplatform Gouda schonk de boom.
Nieuws 8 uur geleden
Vergroend Jamesplein officieel geopend met jubileumboom
De Goudse auteur Sophia Drenth is genomineerd voor de Literaire Parel.
Nieuws 20 mei, 13:03
Goudse auteur genomineerd voor landelijke boekenprijs
In en rondom het Nelson Mandela Centrum is van alles te doen.
Nieuws 20 mei, 12:15
Wijkfeest in Gouda Oost: muziek, eten en ontmoeting op het Schweitzerplein
De finalisten van de Gouda Cheese Awards 2026 zijn bekend
Nieuws 20 mei, 12:05
Zes kazen strijden donderdag om titel beste Goudse kaas

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen