
Gouda breidt deelauto’s uit: vijftien nieuwe voertuigen
Nieuws 709 keer gelezenGOUDA • Gouda breidt het aantal deelauto’s uit met 15 exemplaren van Greenwheels. Dit betekent bijna een verdubbeling van het huidige aanbod. De gemeente zet hiermee in op het stimuleren van deelmobiliteit om ruimte te creëren voor duurzamere vervoersopties.
Momenteel zijn er al 17 deelauto’s in Gouda, die volgens de gemeente bovengemiddeld goed worden gebruikt. “Dat maakt de uitbreiding van het aanbod een logische stap,” zegt wethouder Judith Sargentini. Door de vergroting van het aanbod neemt de toegankelijkheid en het gebruik toe, verwacht de gemeente. Ook benadrukt de wethouder dat de deelauto’s in de binnenstad elektrisch zullen zijn.
Voor de nieuwe deelauto’s worden dertien nieuwe parkeervakken gecreëerd en twee bestaande vakken uitgebreid. De locaties zijn: Stationsplein, Herpstraat, Raam 88, Raam/Bogen, Jacob van Lennepkade 2, Bosboom Toussaintkade 22, Willensplein (station Goverwelle), Middenmolenplein, Van Hogendorpplein 2, Tiende Heesterhof 5, Gildenbrug 136, Dwarstocht en Nicolien Brouwerlaan. Daarnaast worden de bestaande vakken op Klein Amerika en Koepoort uitgebreid van een naar twee plekken.






















