De drukkerswerkplaats presenteert een kunstboek over trekvogels.
De drukkerswerkplaats presenteert een kunstboek over trekvogels. Foto: Drukkerswerkplaats Gouda

Drukkerswerkplaats Gouda presenteert kunstboek over trekvogels

Algemeen

Gouda - De Drukkerswerkplaats Gouda presenteert op zaterdag 20 juni haar nieuwste uitgave: Windlanders, een leporello met houtsneden van kunstenaar Henriette Boerendans en teksten van cabaretier en vogelaar Rob Urgert.

De presentatie vindt plaats om 14:30 uur in de Drukkerswerkplaats, gevestigd in de Chocoladefabriek aan Klein Amerika 20 in Gouda.

Zeven trekvogels op houtsnede

Boerendans studeerde aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en staat bekend om haar krachtige, sobere houtsneden. Speciaal voor Windlanders sneed zij houtplaten van zeven trekvogels, die elk jaar vanuit zeven verschillende taalgebieden naar Nederland reizen.

In haar Amsterdamse atelier drukt ze haar houtsneden op een etspers. Voor deze uitgave drukte de Drukkerswerkplaats ze in hoogdruk op een boekdrukpers, een techniek die de prenten een geheel eigen karakter geeft.

Tekst loopt verder onder de foto.

Foto:

Tekst in vertrouwde klanken

De doorlopende tekst op de leporello is van Rob Urgert. Zijn tekst keert terug bij de prenten in klanken die voor de vogels vertrouwd zijn. Het ontwerp is van Peterpaul Kloosterman; het zet-, druk- en bindwerk is verzorgd door de medewerkers van de Drukkerswerkplaats zelf.

Arbeidsintensief project

De Drukkerswerkplaats startte het project in de zomer van 2025 en noemt het het meest arbeidsintensieve project tot nu toe. De leporello heeft een formaat van 24 × 25 cm en is uitgevouwen maar liefst 4,32 meter lang. Windlanders verschijnt in een oplage van 80 genummerde en door Boerendans gesigneerde exemplaren.

Voorintekening loopt tot 20 juni

Tot en met 20 juni is het boek bij voorintekening verkrijgbaar voor € 85–. Donateurs van de Drukkerswerkplaats betalen € 80–. Vanaf 20 juni stijgt de prijs naar € 95– (donateurs: € 85–).

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De situatie ter plaatse.
112 7 uur geleden
Schietpartij aan Sportlaan Gouda; slachtoffer wordt gereanimeerd
Ook treedt de Goudse singer-songwriter Regina Vandereijk op.
Nieuws 13 uur geleden
Kookworkshop, Anatolische muziek en filmverhalen tijdens World Food & Film Festival Voorproefje
Onder andere Eloise Zuurmond viel in de prijzen.
Nieuws 13 uur geleden
Drie overwinningen voor Goudse roeiers op NK-groot
De ring werd al snel weer gevonden.
Nieuws 14 uur geleden
Gouden erfstuk na zoektocht tussen bierdopjes weer boven water: ‘Ze durfde hem niet vast te pakken’

Advertenties uit de krant

Ook De Goudse Hofsteden viert De Maand van de Kinderboerderij.
Nieuws 14 uur geleden
De Goudse Hofsteden viert Maand van de Kinderboerderij met workshops en activiteiten
Tess Huijsmans won de aanmoedingsprijs.
Nieuws 14 uur geleden
Goudse ondernemer Tess Huijsmans wint aanmoedigingsprijs van 10.000 euro
Museum Gouda toont vanaf zaterdag 13 juni werk van twintig net afgestudeerde keramisten
Nieuws 14 uur geleden
Kersvers keramiek te zien in Museum Gouda
Blaaskwintet Breeze treedt woensdag 2 juli op in de Sint Janskerk.
Nieuws 15 uur geleden
Blaaskwintet Breeze brengt gevarieerd lunchconcert in Sint-Janskerk
Met de nieuwe inrichting, waar momenteel de laatste hand aan wordt gelegd, is de dijk een stuk veiliger en aantrekkelijker voor fietsers gemaakt.
Nieuws 16 uur geleden
Oost Ringdijk tussen Moordrecht en Gouda voortaan autovrij

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen