
Goudse Komedie speelt komedie over huwelijk en erfenis
NieuwsGouda – De bijna honderd jaar oude toneelvereniging De Goudse Komedie brengt eind mei de komedie Aan alles komt een begin op de planken in de Theaterbakkerij in Gouda. De voorstelling is te zien op vrijdagavond 29 mei, zaterdagavond 30 mei en zondagmiddag 31 mei.
In de komedie staan Marc en Boris centraal, die al tien jaar getrouwd zijn maar totaal verschillend in het leven staan. Marc treedt op als zijn flamboyante alter ego Marcia in een nachtclub, terwijl Boris een rustig bestaan leidt met een kantoorbaan.
Wanneer Boris hoort dat zijn vader is overleden, staat zijn wereld op z’n kop. Zijn moeder en zus, met wie hij al jaren geen contact meer heeft, verschijnen plotseling om de erfenis te bespreken. Boris vreest dat hij onterfd zal worden zodra zijn familie ontdekt dat hij met een man getrouwd is.
Huwelijk op het spel
In paniek bedenkt hij een gewaagd plan, maar daarmee zet hij zijn huwelijk, en zelfs zijn leven op het spel, want Marc zal hier nooit genoegen mee nemen. Een groot risico met nog grotere gevolgen.
Een komedie vol misverstanden, familiegeheimen en onverwachte wendingen, waarbij ieder persoon een dubbele laag blijkt te hebben.
Het stuk is geschreven door Gerben Pijl, die naast schrijver ook speler en regisseur is. “We hebben een regisseur en speler die zijn eigen stukken schrijft. Dat maakt het extra leuk”, vertelt Hans Eikenaar van De Goudse Komedie.
De Goudse Komedie bestaat sinds 1929 en behoort daarmee tot de oudste amateurtoneelverenigingen van Nederland. “We bestaan al zo lang en het is nog steeds een leuke, en springlevende groep”, zegt Eikenaar, die zelf al meer dan vijftig jaar lid is van de vereniging. In totaal telt de vereniging ongeveer tien tot twaalf leden. Zeven spelers staan in deze productie op het podium.
De vorige voorstelling was snel uitverkocht, waardoor de vereniging besloot dit keer drie voorstellingen te spelen in plaats van één. “Wegens succes van de vorige keer zijn we van één naar drie keer gegaan”, aldus Eikenaar.
Tickets
Aan alles komt een begin is te zien op vrijdagavond 29 mei, zaterdagavond 30 mei en zondagmiddag 31 mei in de Theaterbakkerij in Gouda. Kaarten kosten 19,50 euro en zijn verkrijgbaar via www.theaterbakkerij.nl