Jongeren kunnen meespelen en zingen bij Live Karaoke in StudioGonz
Gouda - StudioGonz organiseert op vrijdag 12 juni live karaoke met de Virtuoze Matrozen. Tijdens de interactieve muziekavond kunnen bezoekers live meespelen met een band én zingen. Zowel beginnende als ervaren muzikanten zijn welkom.
Het evenement heeft een bijzondere opzet: de organisatie stelt vooraf een setlist van dertig nummers beschikbaar. Muzikanten kunnen thuis nummers uitkiezen en instuderen, zodat ze voorbereid het podium op stappen.
Podiumervaring
Daarmee wil StudioGonz jonge muzikanten en muziekliefhebbers op een laagdrempelige manier helpen om podiumervaring op te doen en samen muziek te maken.
Ruimte voor ontwikkeling
Volgens de organisatie draait de avond om meer dan alleen entertainment. "We merken dat er veel jongeren zijn die muziek maken, maar weinig plekken ervaren waar je echt vrijblijvend kunt instappen en jezelf kunt ontwikkelen. Deze avond geeft ruimte om te oefenen, samen te spelen en zelfvertrouwen op te bouwen op een podium."
Met dit soort initiatieven wil StudioGonz bijdragen aan een actieve muziekscene waarin talentontwikkeling, ontmoeting en plezier centraal staan. De setlist en meer informatie zijn te vinden op studiogonz.nl.
Finalisten Gouda Cheese Awards bekend
Gouda – De finalisten van de Gouda Cheese Awards 2026 zijn bekend. Na een publieksproeverij door het consumentenpanel van Essensor zijn zes kazen geselecteerd voor de finale, die donderdag 21 mei plaatsvindt voor de Goudse Waag, naast de Kaasmarkt. De finale is vrij toegankelijk voor publiek.
In totaal werden bijna vijftig kazen ingezonden. In de categorie Goudse 48+ belegen gaan Uniekaas 48+ Belegen van Uniekaas Holland, Zuivelhoeve Subliem van Zuivelhoeve en Noord-Hollandse Gouda PlanetProof Belegen van Velder door naar de finale.
Bij de geitenkazen zijn Amalthea No48 Rich & Creamy van Amalthea Group BV, Chevrette Belegen van Velder en AH Geitenkaas Belegen 50+ van Albert Heijn geselecteerd.
Deskundige jury
Tijdens de finale proeft en beoordeelt een deskundige jury de kazen live op het podium. In de jury zitten burgemeester Pieter Verhoeve, culinair auteur Bas Erkens en Jan Haan, mede-initiatiefnemer van de Goudse Marokkaas.
Erkens maakt tijdens het evenement ook een gerechtje met een van de finalekazen, dat mogelijk door bezoekers geproefd kan worden.
Winnaars
De presentatie is in handen van Dorotheé Beens, bekend van de Goudse Kaasmarkt, samen met co-host Ry Fiere. Om 12.00 uur worden de winnaars bekendgemaakt.