
Column: The show must go on
NieuwsColumn - Autocoureur Max Verstappen is de laatste tijd ook niet de vrolijke noot. Hij is niet blij met de nieuwe regels in de Formule 1. Dit weekend worstelde de viervoudig wereldkampioen opnieuw en viel in de 46e ronde uit.
Hij heeft na twee GP ’s pas een schamele acht punten verzameld. Het zou mij niet verbazen als Verstappen het na dit seizoen voor gezien houdt en leuke(re) dingen gaat doen.
Door de oorlog in het Midden-Oosten, want daar mag je langzamerhand helaas wel van spreken, is het raceseizoen ook ingekort, dus dat scheelt in ieder geval een aantal wedstrijden.
De oorlog in het Midden-Oosten kan nog meer gevolgen hebben voor de sport, zoals voor het WK voetbal dat over minder dan drie maanden begint. Ik ben benieuwd of principes hier nog een rol gaan spelen.
De grote schendingen van de mensenrechten van arbeidsmigranten in Qatar waren in 2022 ook geen reden om het WK voetbal te boycotten. The show must go on!
Zeldzaam
Profvoetballers met principes als bijvoorbeeld Oekie Hoekema zijn zeldzaam. Hij steunde in 1978 de actie van Neerlands Hoop om niet naar het WK in Argentinië te gaan.
Nu zat Hoekema niet in de selectie voor het Nederlands Elftal, en had hij volgens velen dan ook gemakkelijk praten, maar ik geloof nog steeds dat Hoekema het echt meende.
En dan kunnen voorstanders wel roepen dat sport en politiek niets met elkaar te maken hebben, dat is grote onzin!
Wisselvalligheid troef
Zaterdag deed ik verslag van de voetbalwedstrijd Jodan Boys – HBS. Net als Max Verstappen worstelde ook Jodan Boys. Wisselvalligheid is al een tijdje troef bij de Gouwenaars.
Ik hoorde die zaterdagmiddag ook weer kritische geluiden naar de KNVB. HBS is een zondagsvereniging die gedwongen wordt om de meeste wedstrijden op de zaterdagmiddag te spelen.
Ook in de 2e en 3e klasse wil de KNVB m.i.v. het volgende seizoen weekendvoetbal invoeren. En daar zijn veel clubs het niet mee eens. Maar de bond zal ook nu wel weer Oost-Indisch doof zijn en zijn eigen(wijze) weg gaan.
The show must go on!
Gerrit Schinkel