De Kaasmarkt opent het nieuwe seizoen op 2 april
De Kaasmarkt opent het nieuwe seizoen op 2 april Foto: Julia Harteveld

Nieuw seizoen Goudse Kaasmarkt start op 2 april: Soesja Citroen en Gerard van Nieuwpoort Ere Waegemeester

Nieuws

De Goudse Kaasmarkt gaat op donderdag 2 april weer van start met het nieuwe seizoen 2026. Burgemeester Pieter Verhoeve verricht de opening. Jazzzangeres Soesja Citroen en ondernemer Gerard van Nieuwpoort luiden de bel en worden die ochtend benoemd tot Ere Waegemeester.

De Goudse Kaasmarkt trekt jaarlijks ruim 100.000 bezoekers uit binnen- en buitenland. De markt staat internationaal bekend om haar authentieke sfeer en traditie. In 2025 ontving de markt een TripAdvisor Award en behoort daarmee tot de top 10% best beoordeelde attracties wereldwijd.

Op de markt onderhandelen boeren en handelaren via ‘handjeklap’ over de prijs van de kaas, net als vroeger. De kazen worden daarna gewogen in De Waag. Bezoekers kunnen verder meedoen aan activiteiten als kaasmaken, oude ambachten, muziek en het raden van het gewicht van kazen. Wie wil, kan zichzelf ook laten wegen in De Waag. De toegang is gratis.

Elke donderdag tot eind augustus

Na de opening op 2 april vindt de markt iedere donderdag plaats op de Markt in Gouda, van 10:00 tot 12:30 uur. Uitzondering is 14 mei, Hemelvaartsdag. Het seizoen loopt tot eind augustus.

Twee nieuwe Ere Waegemeesters

Tegelijk met de opening van de kaasmarkt beëdigt burgemeester Verhoeve, in zijn rol als Opper Waegemeester, twee nieuwe Ere Waegemeesters. Deze ceremonie vindt vanaf 10:30 uur in De Waag plaats.

Soesja Citroen is een internationaal gewaardeerde jazzzangeres en de drijvende kracht achter de plaatsing van de Stolpersteine in Gouda. Sinds 2010 zet zij zich in om de herinnering aan Goudse Joodse stadsgenoten levend te houden. Ze verricht historisch onderzoek, organiseert plaatsingen en publiceerde twee boeken over de mensen achter de Stolperstenen.

Gerard van Nieuwpoort is ondernemer en voorzitter van de Verenigde Bedrijventerreinen Gouda (VBG) en bestuurslid van Gouda Onderneemt. Met zijn inzet voor het lokale bedrijfsleven en diverse maatschappelijke initiatieven draagt hij bij aan een sterke en vitale stad.

Gilde bestaat 42 jaar

Het Gilde der Ere Waegemeesters bestaat dit jaar 42 jaar en telt inmiddels ruim 100 leden. Bij de beëdiging zijn diverse eregasten aanwezig, waaronder vertegenwoordigers van het bedrijfsleven uit het Genootschap Graaf Floris de Vijfde en bestaande Ere-Waegemeesters.