Binnenstadondernemers pakken uit met Valentijnsdag.
Binnenstadondernemers pakken uit met Valentijnsdag. Foto: Gemeente Gouda

Gouda op z’n liefst: Valentijnsweek vol verleidingen in de Goudse binnenstad

AnneMarie Visser (SBG)

Gouda - De Goudse binnenstad zet van 8 tot en met 14 februari volop in op Valentijnsdag. Tientallen ondernemers bieden speciale acties aan om de week van de liefde extra bijzonder te maken.

De rubriek Nieuws uit de binnenstad is een bijdrage van de Stichting Samenwerkende Binnenstadondernemers (SBG).

Wist je dat Valentijnsdag ooit begon als iets veel serieuzers dan chocolade en rozen? Sint Valentijn was volgens de bekendste verhalen een priester in het oude Rome die geliefden stiekem met elkaar trouwde, terwijl dat eigenlijk verboden was. Niet omdat hij zo’n romanticus was, maar omdat hij vond dat liefde en verbinding niet door regels bepaald mogen worden.

Dat idee past verrassend goed bij de Goudse binnenstad. Want van 8 tot en met 14 februari duiken hier op allerlei plekken acties op: lief, speels en een tikje onverwacht. Precies genoeg om van een gewone dag een onthoud-moment te maken. Want vaak draait het juist om kleine gebaren die groot voelen. Een paar tips die je sowieso niet mag missen.

Begin bij La Deinte (Korte Tiendeweg 24-a). Schrijf daar je Valentijnskaartje en zij sturen het voor je op. Persoonlijk, simpel, en precies het soort verrassing dat blijft hangen.

Zin om samen in de ‘fris en verzorgd’-stand te gaan? HB Kappers (Zeugstraat 1) geeft gratis wax bij een behandeling naar keuze. Zo’n extraatje waardoor je nét even wat zelfverzekerder loopt. En heb je nog een cadeautje dat feestelijk verpakt mag worden? Op zaterdag 14 februari pakt Kruidvat (Nieuwe Marktpassage 14) je aankoop mooi voor je in. Handig, want niet iedereen heeft inpakpapier en geduld standaard op voorraad.

Wie de wereld deze week best door een roze of rode bril wil bekijken (en ja, letterlijk): bij Saar Optiek (Zeugstraat 70) krijg je extra korting op alle rode en roze monturen. En als je even wilt pauzeren, warm je op bij Simon Lévelt (Korte Tiendeweg 22) met Lovely Lemon of winterthee.

En ja, je mag ook gewoon genieten. Bij Gouda Kaaswinkel (Stoofsteeg 15) krijg je een gratis glaasje Boeremelklikeur bij de koffie als je je liefste meeneemt. Nog iets feestelijker: bij Berg’s Bakery (Lange Groenendaal 52) kun je met z’n tweeën aanschuiven voor de Valentine’s Day High Tea voor €75. Wacht met reserveren niet tot het “bijna weekend” is, want vol is vol.

Bloemen horen erbij, maar dan wel goed: o.a. bij De Bloemenzussen (Kleiweg 54) scoor je een Valentijnsboeket dat het werk voor je doet. En als je één herinnering wilt maken: ga naar Club Klei (Zeugstraat 92) en maak op zaterdag 14 februari vanaf 14.00 uur samen die iconische Ghost-foto. Je weet wel, die scene met Demi Moore en Patrick Swayze.

Een beetje extra lief zijn op de 14e voor jezelf? Dat mag ook. Gun jezelf een mooi moment in de binnenstad: even uitblazen met koffie, gebak of iets sterkers. Wie weet wie je ontmoet.

Kortom: Valentijn in Gouda hoeft niet groots of ingewikkeld te zijn. Kom naar de binnenstad, laat je door nog veel meer acties verrassen en maak er samen iets moois van.