Water & Erfgoedcafé
gouda • Het Gouds Water & Erfgoedcafé Het Gouds Watergilde, werkgroep van Historische Vereniging Die Goude, organiseert de vierde bijeenkomst van het Water & Erfgoedcafé.
De werkgroep geeft in het café een korte toelichting gegeven over het Gemaalhuis, het pand waar Gouwestek in gevestigd is. Ook komt het watersysteem aan de orde. De Mallemolen kan bezocht worden en de molenaar geeft een toelichting.
"Dit alles geeft weer inspiratie voor gesprekken over het historische watersysteem en de betekenis hiervan voor Gouda. Over het erfgoed dat rond het water is gebouwd, maar ook over het gebruik van water in het verleden, nu en in de toekomst. Kom ook, draag bij, maak nieuwe contacten en leer Gouda nóg beter kennen", aldus de organisatie.
Aanmelden kan via waterenerfgoedcafegouda@gmail.com. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 30 mei 2024 van 16.30 uur tot 19.00 uur bij de Gouwe Stek, in het gemaalhuis bij de Mallemolen in Gouda.
Bijeenkomsten “Omgaan met minder geld”
GOUDA • Stichting KernKracht organiseert bijeenkomsten 'Omgaan met minder geld.'
De bijeenkomsten zijn bedoeld voor inwoners van Gouda die zich weleens afvragen hoe ze rond moeten komen en hoe andere mensen omgaan met een klein budget. Tijdens de bijeenkomsten worden ook ervaringen gedeeld. Deelnemers vinden (h)erkenning bij de aanwezige ervaringsdeskundigen.
Zij delen hun eigen verhaal, bieden een luisterend oor, denken met deelnemers mee en kunnen tips geven.
Er zijn drie bijeenkomsten gepland in Gouda; donderdag 6 juni van 14.00 uur tot 16.00 uur bij het Nelson Mandela Centrum, maandag 17 juni van 19.00 uur tot 21.00 uur bij buurthuis De Speelwinkel, woensdag 19 juni van 14.00 uur tot 16.00 uur bij ontmoetingscentrum Van Noord.
Deelname is gratis en aanmelden kan (maar hoeft niet) door een mail te sturen naar voorlichting@kernkracht.nl
www.kernkracht.nl
Grote postzegel- en muntenbeurs
regio • De Filatelistenvereniging IJssel- en Lekstreek organiseert op zaterdag 8 juni van 10.00 tot 15.30 weer de maandelijkse postzegelbeurs. Er is voor elk wat wils. Handelaren met postzegels, poststukken en brieven. Natuurlijk ook de bekende stuiverhoek met circa 400 boeken vol postzegels, gesorteerd op land en thema. Ook is er een horecavoorziening.
Locatie bongerd 2A, 2906 VK Capelle aan den IJssel. Toegang gratis.
Inlichtingen voor huur tafels: Leen de Kooter 06 5328 7218 of e-mail
l.dekooter@live.nl