• Het Regionaal Senioren Orkest bestaat tien jaar.
• Het Regionaal Senioren Orkest bestaat tien jaar. Foto: Jan van den Berg

Jubileumconcert Senioren Orkest

GOUDA • Het Regionaal Senioren Orkest van Gouda’s Harmonie De Pionier bestond op 9 september 10 jaar en wil dat op 19 november groots vieren. Daarbij is iedereen welkom. 

Het orkest is de afgelopen jaren gestaag gegroeid, vertelt Henk Sijl. ‘Met een aantal gepensioneerde leden bij de Harmonie werd in 2013 een groepje van tien man samengesteld. Via mond-tot-mond reclame kon het orkest al snel van start met 14 man. Henk: "Hiermee werd de start gemaakt van ons huidige Senioren orkest. Inmiddels bestaat het orkest uit 51 muzikanten en is het een volwaardig Harmonie orkest.'
Henk vertelt: ‘In november 2013 uitgenodigd om live op TV een nummer te komen spelen bij omroep Max, in het kader van 200 jaar Koninkrijk. Er volgden veel optredens, waaronder kerstconcerten, oranjeconcerten in verzorgingstehuizen en de Floriade.' Het R.S.O. speelt een uitgebreid repertoire, waaronder licht klassiek, marsen, paso dobles, top 40 muziek, kortom: ‘Voor elke gelegenheid en ieder wat wils'.
Nog steeds kunnen muzikanten zich aanmelden voor het orkest. De minimum leeftijd is 55 jaar, repetities zijn elke maandagmorgen van 10.00 tot 12.15 uur in ons gebouw aan het Ankerpad.

Het orkest geeft op zondag 19 november een gratis jubileumconcert. Iedereen is welkom vanaf 14.00 in het gebouw van de Pionier, aan het Ankerpad 2.