Bewoners hebben last van hardrijders en straatraces. PRO stelt voor om 30 km p/u sneller in te zetten.
Bewoners hebben last van hardrijders en straatraces. PRO stelt voor om 30 km p/u sneller in te zetten. Foto: Archief

College belooft structurele aanpak hard rijden en straatraces

Nieuws

Gouda - Het college van burgemeester en wethouders gaat werk maken van een structurele aanpak van hard rijden en straatraces in Gouda. Dat heeft het college toegezegd naar aanleiding van de motie Structurele aanpak van verkeersveiligheid en straatraces van raadslid Redouan Allaoui (PRO Gouda), die tijdens de raadsvergadering van 8 juli werd ingediend.

Bewoners van onder meer Korte Akkeren en Westergouwe trekken al langer aan de bel vanwege hard rijdende auto’s en straatraces in de avond en nacht. Na een bewonersbijeenkomst op 30 juni plaatste de gemeente onder meer hekken in de Constantijn Huygenstraat en later ook snelheidsdisplays. Volgens de motie bieden zulke tijdelijke maatregelen geen blijvende oplossing, omdat de overlast zich verplaatst naar andere straten.

Met de motie vraagt de gemeenteraad het college om in kaart te brengen op welke plekken in Gouda structureel te hard wordt gereden en welke tijdelijke maatregelen daar al zijn genomen. Voor die locaties moeten snelheidsremmende maatregelen worden onderzocht, onder meer in het kader van het Verkeerscirculatieplan.

Daarnaast moet de gemeente samen met de politie onderzoeken of voor verkeersonveilige wegen een vaste flitser kan worden aangevraagd bij het Openbaar Ministerie. Voor 30 kilometerwegen, zoals de Constantijn Huygenstraat, waar een vaste flitser volgens landelijke regels niet mogelijk is, moet worden gekeken naar andere vormen van handhaving, zoals een flexflitser of extra mobiele snelheidscontroles. De gemeenteraad wordt over de voortgang geïnformeerd.

"Sneller inzetten op 30 km/u in Gouda. Het moet niet de bedoeling zijn dat kinderen de straat niet op durven", zegt raadslid Redouan Allaoui (PRO Gouda). "Bewoners liggen er wakker van, en terecht. Auto’s die om één uur ’s nachts je slaapkamerraam laat trillen. Een hek in één straat lost dat niet op. Wie hard rijdt, rijdt gewoon de volgende straat in.”

“Wat PRO betreft rolt Gouda 30 km/u daarom sneller uit, en beginnen we daar waar de urgentie het hoogst is. Want we zien in de praktijk nog steeds verkeersslachtoffers vallen, en elk slachtoffer is er één te veel. Bewoners hebben recht op een straat waar onze kinderen zonder zorgen kunnen oversteken en ’s nachts gewoon kunt slapen."

[2026-07-20 14:45]

Hester Hage

Hester Hage is journalist (en redactiecoördinator) van Het Kontakt - Goudse Post

Laatste nieuws

Bram Visser met zijn dochter Jaleesa.
Serie ‘Meer dan inkt’ 13 uur geleden
Jaleesa kreeg de vrije hand op de huid van haar vader Bram
Leerlingen uit groep 7 helpen schoolleider juf Jorien bij het verwijderen van de tegels.
Nieuws 14 uur geleden
Leerlingen wippen 6.000 tegels voor groen schoolplein
Bewoners hebben last van hardrijders en straatraces. PRO stelt voor om 30 km p/u sneller in te zetten.
Nieuws 15 uur geleden
College belooft structurele aanpak hard rijden en straatraces
Afbeelding
Nieuws 15 uur geleden
Gratis workshop: bouw mee aan theaterervaring Festival de Verwondering

Advertenties uit de krant

Elke maandagavond is een concert te horen vanuit het carillon.
Nieuws 16 uur geleden
Zomerconcerten op carillon Sint-Janstoren Gouda van start
De Meedoenbalie staat onder druk.
Nieuws 16 uur geleden
Meedoenbalie AZC onder druk door lange wachttijden burgerservicenummers
Qbuzz deelt gratis dagkaarten uit.
Nieuws 16 uur geleden
Qbuzz deelt gratis dagkaarten uit in Zuid-Holland
Er komen onder andere reptielen langs.
Nieuws 20 uur geleden
Kinderboerderij De Goudse Hofsteden barst van activiteiten in tweede vakantieweek
De wandeling staat in het teken van duisternis, stilte en natuur.
Nieuws 20 uur geleden
Avondwandeling in Goudse Hout tijdens Nacht van de Nacht

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen