Afbeelding
Foto: Halloween Haastrecht

Halloween Haastrecht een stichting: ‘Gaan weer voor evenement waar heel Haastrecht trots op kan zijn’

Nieuws

Haastrecht – Halloween vieren in Haastrecht is al jarenlang een begrip. Na een rustige periode rond de coronajaren pakte een groep nieuwe enthousiaste vrijwilligers drie jaar geleden het initiatief weer op om een sfeervol Halloween-evenement te organiseren. Wat kleinschalig begon is inmiddels uitgegroeid tot een geliefde traditie die jaarlijks veel bezoekers trekt. Een bijzondere mijlpaal werd woensdag bereikt toen Halloween Haastrecht officieel een stichting werd.

De bestuursleden Marinke Verweij, Margriet Leenen en Petra Flach ondertekenden de oprichtingsakte bij A.W.J. Kuiper Notariskantoor in Oudewater.

Hart van de organisatie

De drie ondertekenaars vormen het officiële bestuur van de stichting. Samen met vijf betrokken vrijwilligers vormen zij het hart van de organisatie. Dit achtkoppige team ontwikkelt gezamenlijk het programma, treft de voorbereidingen en zet zich in voor de organisatie van het evenement in oktober. Daarnaast is de inzet van vele andere vrijwilligers ieder jaar van onschatbare waarde en onmisbaar voor het succes van Halloween Haastrecht.

Met de oprichting van Stichting Halloween Haastrecht (SHH) is een stevige basis gelegd voor de toekomst. Achter de schermen wordt inmiddels volop gewerkt aan de voorbereidingen voor de komende editie.

Zaterdag 31 oktober is Haastrecht weer in griezelsfeer

Op zaterdag 31 oktober verandert het Haastrechtse bos opnieuw in een indrukwekkend spook- en horrorbos. De initiatiefnemers hierover: “Het thema van dit jaar luidt ‘De Poort naar de Onderwereld is Open’. Bezoekers kunnen zich verheugen op een sfeervolle route vol verrassingen, waarbij spanning, beleving en dorpsverbinding centraal staan.”

De drie bestuursleden zijn blij met het goede contact met de vrijwilligers van de Overtuin van het Bisdom van Vliet: “Gezamenlijk is gekeken welke karakteristieke elementen van het park kunnen worden gebruikt en ingepast in de route, zodat de natuurlijke en historische omgeving onderdeel wordt van de totale Halloweenbeleving. Naast het spookbos keert ook de populaire Trick or Treat-route terug. Daarnaast onderzoeken we de mogelijkheid om een extra onderdeel toe te voegen voor bezoekers van 12 tot 100 jaar, zodat het evenement nog beter aansluit bij verschillende leeftijdsgroepen.”

Vrijwilligers en sponsoren gezocht

Voor de komende editie is Stichting Halloween Haastrecht op zoek naar nieuwe vrijwilligers en betrokken sponsoren: “Vrijwilligers van 18 jaar en ouder kunnen zich individueel of als groep, bijvoorbeeld met vrienden, collega’s, familie, buren of een vereniging, aanmelden om één locatie op de route te beheren en aan te kleden. Dat gebeurt binnen het thema van het evenement en onder begeleiding van de organisatie. Ook voor andere werkzaamheden is extra hulp welkom. Daarbij valt te denken aan ondersteuning bij de veiligheid, kaartverkoop, opbouw, afbouw of andere praktische werkzaamheden rondom het evenement.”

Vrijwilligersavond in september

Op 10 september organiseert de stichting een vrijwilligersavond: “Tijdens deze bijeenkomst worden de locaties verdeeld, het thema toegelicht en de verschillende vrijwilligerstaken besproken. De avond is bedoeld voor zowel nieuwe vrijwilligers als de vele vertrouwde gezichten die zich de afgelopen jaren hebben ingezet voor Halloween Haastrecht. Iedereen die Halloween en het dorpsgevoel een warm hart toedraagt, is van harte welkom. Ook bedrijven en ondernemers die het evenement als sponsor willen ondersteunen, zijn uitgenodigd.”

Aanmelden voor de vrijwilligersavond of informeren naar de sponsormogelijkheden kan via halloweenhaastrecht@gmail.com

De bestuursleden van de kersverse Stichting Halloween Haastrecht (SHH) kijken met veel enthousiasme uit naar de komende editie: “We hopen opnieuw een evenement neer te zetten waar heel Haastrecht trots op kan zijn.”

Voor actuele informatie over het programma, de kaartverkoop, vrijwilligers- en sponsormogelijkheden en alle ontwikkelingen rondom Halloween Haastrecht: www.halloweenhaastrecht.nl

Afbeelding

Laatste nieuws

John de Heij en Dennis van Huis.
Nieuws 3 uur geleden
Gouwekerk wordt decor voor groots theaterspektakel: ‘Het is een feestje om hier te spelen’
Gouda Bruist heeft met het Huis van Actief Burgerschap een vaste plek gekregen in Stadskant aan de Zeugstraat
Nieuws 5 uur geleden
Gouda Bruist krijgt eigen plek in Stadskant: ‘Wij zien dat het werkt’
De volgende Open Coffee vindt op 2 oktober plaats.
Nieuws 7 uur geleden
Open Coffee Gouda helpt Gouwenaars nieuwe contacten leggen
Gouda is van plan om het tarief in Korte Akkeren voor de eerste drie uur te verlagen naar 40 cent. Niet iedere fractie ziet dit zitten.
Nieuws 17 sep, 15:24
Parkeren in Korte Akkeren goedkoper, maar raad stelt kritische vragen

Advertenties uit de krant

De groep zoekt contact met hulpverlenersorganisaties om meer samen te werken en hulp te kunnen bieden waar reguliere behandelingen stoppen.
Nieuws 17 sep, 15:11
AA houdt informatieavond voor zorgprofessionals in Gouda
Op tientallen plekken is iets te zien of doen tijdens Festival de Verwondering.
Nieuws 17 sep, 15:04
Drie dagen De Verwondering: dit is er te doen in Gouda
De Non-foodbank organiseert een kledingparty. De opbrengst gaat naar de cliënten.
Nieuws 17 sep, 13:49
Kledingparty Non-foodbank Gouda: tweedehands mode voor goed doel
Monique Muijselaar tussen haar sportieve kinderen.
Nieuws 17 sep, 12:41
Santa Run keert terug: kerstmannen lopen voor kinderen met een beperking
Friso met Goudse jongeren tijdens de generale repetitie van de finale act van de Verwondering.
Nieuws 17 sep, 11:49
Festival de Verwondering: meer acts, meer locaties en een slotspektakel mét raketten

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen