• Elwin (l), Ellen en Wesley vonden het tijd om hun eigen weg te gaan. Op 1 mei opent de nieuwe praktijk.
• Elwin (l), Ellen en Wesley vonden het tijd om hun eigen weg te gaan. Op 1 mei opent de nieuwe praktijk. Foto: Hester Hage

Nieuwe dierenartspraktijk in Gouda is 24/7 bereikbaar en opent op 1 mei: ‘Het werd tijd om onze eigen weg te gaan’

Nieuws 9.627 keer gelezen

GOUDA • Wie in Gouda in het weekend of midden in de nacht met een ziek huisdier zit, moest tot nu toe uitwijken naar een dierenziekenhuis buiten de stad. Vanaf 1 mei is dat verleden tijd. Dan opent De Goudse Dierenarts, van dierenartsen Wesley de Wit, Elwin van Oldenborgh, en paraveterinair Ellen van Agtoven de deuren: een kleinschalige, 24/7 bereikbare praktijk. “Het werd tijd om onze eigen weg te gaan.”

De praktijk opent op 1 mei aan de Gildenburg, naast winkelcentrum Bloemendaal. “Het was even puzzelen om een geschikte ruimte te vinden,” vertelt Wesley. “Het is geen grote locatie, dus het was passen en meten.” Toch is het gelukt om alles in te richten: met een operatiekamer, een echokamer en aparte verblijven voor katten en honden om stress te beperken. “Dat hebben we in deze ruimte toch allemaal voor elkaar gekregen.”

Het drietal wil in hun eigen praktijk het vak op hun manier uitoefenen. Elwin: “We zullen niet de goedkoopste zijn, maar we denken wel mee met mensen. Wat is haalbaar in jouw situatie? Alles staat duidelijk op onze website, ook de tarieven. Volgens mij zijn we de enige praktijk in Gouda die dat doet.”

‘Dit gaan we doen’

24/7 bereikbaar zijn met drie mensen kan een uitdaging worden, geven ze toe. Wesley: “Maar tijdens de eerste brainstorm zeiden we meteen: dit gaan we doen. Want niemand in Gouda doet het. Om half elf gaat bij andere praktijken de band erop, in het weekend om zes uur.” 

Ellen vult aan: “Elk verzorgend beroep heeft nachtdiensten: in het ziekenhuis, in de thuiszorg, noem maar op. Behalve dierenartsen. Maar hoe vaak worden we ’s nachts echt gebeld? Ik doe dit werk al 39 jaar. Vroeger was dat heel gewoon. Ik woonde vlak bij de praktijk en was dus eigenlijk altijd beschikbaar.” In uitzonderlijke gevallen kunnen ze nog steeds doorverwijzen naar een groter dierenziekenhuis, maar de meeste spoedgevallen kunnen ze zelf opvangen.

Bijzondere dieren

De praktijk biedt ook enkele specialismen. Wesley heeft zich bijvoorbeeld toegelegd op de zorg voor bijzondere dieren. “Vogels, konijnen, fretten, reptielen, amfibieën: eigenlijk alles wat vliegt, kruipt of knaagt. Het is een vak apart, je kunt niet naar een konijn kijken als een kleine kat.” Dat daar vraag naar is, blijkt uit de eerste inschrijvingen. “Er heeft zich al iemand uit Oudewater ingeschreven, en ook iemand uit Alphen aan den Rijn. Toen ik uit Gouda vertrok en in Amsterdam ging werken, namen mensen hun papegaai of konijn mee naar Amsterdam.”

Elwin werkt op dit moment op een spoedkliniek in het dierenziekenhuis in Amsterdam. “Ik kijk het meeste uit naar het contact met klanten. Hier zie ik mensen één keer, en het is altijd drama. Preventieve zorg vind ik ook interessant.”

Zieke dieren mee naar huis

Ellen brengt bijna veertig jaar ervaring mee. “Ik ken het vak van binnen en van buiten. Van de opname tot de operatiekamer.” Ook neemt ze regelmatig zieke dieren mee naar huis. Daar heeft ze haar eigen opvang, inclusief kittenkamer. “We werken ook samen met het asiel. Daar worden natuurlijk best zielige diertjes binnengebracht. Maar ook neem ik weleens dieren mee van eigenaars, bijvoorbeeld een mevrouw die slecht ter been is, of iemand die net op vakantie gaat en een kat die een kuur moet hebben.” 

Ook krijgt de praktijk een splinternieuw echoapparaat. “Ook die vind je niet in Gouda. Onze collega gaat er specialistische echo’s mee maken. Ook kunnen we andere dierenartsen een onderzoek aanbieden. Dan sturen we een verslag terug”, vertelt Wesley.

Hoewel Gouda al zes dierenartspraktijken telt, is De Goudse Dierenarts de eerste in Plaswijk én de enige die ‘s nachts en in het weekend open is. Inmiddels zijn al 400 dieren ingeschreven bij de praktijk. Wesley: “We hebben veel positieve reacties gehad. Het was spannend, hoor. Voor hetzelfde geld bouw je een praktijk en komt er niemand.” Ellen lacht: “Dat kan alleen maar Wesley denken. Ik heb daar geen moment over getwijfeld.”

De Goudse Dierenarts
Op 1 mei opent de praktijk. Op 10 mei vindt er een feestelijke opening plaats. Iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen tussen 11.00 en 17.00. Kijk op www.degoudsedierenarts.nl

Hester Hage

Hester Hage is journalist (en redactiecoördinator) van Het Kontakt - Goudse Post

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De brand werd snel geblust.
Nieuws 38 seconden geleden
Brand in bijgebouw op Van Itersonlaan geblust
Het is de week van de stenen winkel.
Partnerbijdrage 2 uur geleden
Week van de Stenen Winkel: 9 Goudse winkels die je verrassen
Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Gouda geeft startschot voor Nationale Doortrapdagen
De Goudse Peddel organiseert een kennismakingsavond.
Nieuws 2 uur geleden
Goudse kajakclub organiseert gratis kennismakingsavond op de plassen

Advertenties uit de krant

Het festival was in 2025 een groot succes.
Nieuws 3 uur geleden
Gouda Jazz Festival groeit: tien podia en 25 bands door de binnenstad
Het vertrouwde jazzduo Tommy & James wordt speciaal uitgebreid tot een kwartet
Nieuws 5 uur geleden
Tommy & James speelt donderdagavond als kwartet bij JazzPodium Gouda
IJssel-/Josephmarkt keert terug op 25 mei.
Nieuws 5 uur geleden
IJssel-/Josephmarkt: Goudse rommelmarkt keert terug op 25 mei
Het festival opent op Goudasfalt.
Nieuws 5 uur geleden
Nieuw kunstfestival Groene Hart Biënnale van start in Gouda
Gouda heeft afspraken gemaakt over de toekomst van de Rabobanklocatie.
Nieuws 5 uur geleden
Gouda maakt woningbouwafspraken over Rabobanklocatie

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen