Afbeelding
Foto: Rob Radix

Fietsen Alle Jaren fietst al 5 jaar met ouderen door de stad

Algemeen

GOUDA • Fietsen Alle Jaren bestaat deze week 5 jaar. De stichting rijdt met Gouwenaars die zelf niet (meer) kunnen fietsen met een riksja door de stad. Dit weekenden fietsten ze met de sponsoractie ‘We Bike 4 Alzheimer’ en fietsten de hele zaterdag met bewoners van de Prinsenhof en Gouwestein door de stad. Wethouder Michiel Bunnik kwam de stichting feliciteren en reed zelf een rondje mee.

Herinneringen  
Fietsen Alle Jaren maakt deel uit van een internationale beweging, ‘Cycling Without Age.’ De beweging is gestart in Denemarken en is  inmiddels wereldwijd actief in 50 landen. “Ons motto is: ‘Met de wind door het haar’, zegt George, één van de vrijwilligers van de stichting. “Het doel is om mensen die weinig buiten komen, met een riksja en een begeleider rond te fietsen door de stad, naar plekken die zij willen zien. We hebben eerst een gesprek, dan kunnen mensen zelf aangeven waar ze graag heen willen.” De vrijwilligers fietsen samen met de passagiers en een begeleider langs plekken waar de passagiers herinneringen hebben of ze gaan de natuur in.

Piloten
Het gaat vaak om mensen die weinig buiten komen. “Soms woont familie ver weg bijvoorbeeld. Er was laatst een man die al twee jaar niet buiten was geweest. Die mensen zie je echt genieten,” zegt George. De stichting bestaat uit 25 vrijwilligers. Dit zijn bestuursleden, vrijwilligers voor het onderhoud van de riksja, begeleiders en ‘piloten.’ George legt uit: ‘We noemen het piloten, omdat het best lastig is om op zo’n riksja te rijden. Vrijwilligers volgen een training en niet iedereen haalt het.

Groeien
De ritten zijn gratis voor de passagiers. “We rijden nu vooral voor zorginstellingen, maar ook particulieren mogen zich aanmelden,” legt George uit. De stichting heeft nu twee riksja’s voor de deur staan. “We hopen te gaan groeien. Meer mensen mogen zich aanmelden, en we willen meer piloten.In Duitsland heeft een stad met 27000 inwoners 5 riksja’s, dus hier valt nog een hoop te behalen,” besluit hij.

Voor meer informatie klik hier.

Hester Hage

Hester Hage is journalist (en redactiecoördinator) van Het Kontakt - Goudse Post

Laatste nieuws

Handhavers trekken de komende tijd de wijk in.
Nieuws 3 uur geleden
Handhavers trekken de wijk in met partners
Stefan Hakker, eigenaar van Outdoor Gouda, schenkt een Bach Travelstar 28 rugzak aan de winnaar van de derde prijs.
Nieuws 4 uur geleden
Susanne uit Tiel wint derde prijs in Zomerfotowedstrijd, wint rugzak van Outdoor Gouda
De sporters met een verstandelijke beperking sleepten deze zomer in Haarlem samen achttien medailles in de wacht: vier keer goud, zes keer zilver en acht keer brons
Nieuws 5 uur geleden
Goudse atleten gehuldigd na achttien medailles op Special Olympics
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Lezing over bekende Gouwenaars op de Rooms Katholieke Begraafplaats

Advertenties uit de krant

Het wandkleed is op de tweede verdieping te zien.
Nieuws 8 uur geleden
35 meter lang wandkleed vertelt over slavernijverleden van Zuid-Holland in bibliotheek
Van der Spek pakt uit met een vernieuwde najaarsafdeling.
Ingezonden mededeling 8 uur geleden
Van der Spek pakt uit met vernieuwde najaarsafdeling
Drie dagen lang opende Goude het culturele seizoen met Festival de Verwondering.
Met foto’s en video 21 sep, 11:54
Gouda kijkt ogen uit tijdens drie dagen De Verwondering
• Gerrit Schinkel schrijft wekelijks een sportcolumn.
Nieuws 21 sep, 11:39
Column: Onvoorspelbaarheid
Beeld uit de campagnevideo, opgenomen bij De Goudse Manege, waarin wethouder Sjane-Marie Koppers vertelt dat kleine acties een groot verschil kunnen maken.
Nieuws 21 sep, 11:35
Gouda start campagne zodat leden met dementie langer mee kunnen doen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen