De Regenboog Alliantie viert Idahobit door een horeca-actie te organiseren. 25 Goudse horecagelegenheden spreken zich uit voor een veilige horeca voor de lhbtiq+ gemeenschap.
De Regenboog Alliantie viert Idahobit door een horeca-actie te organiseren. 25 Goudse horecagelegenheden spreken zich uit voor een veilige horeca voor de lhbtiq+ gemeenschap. Foto: Hester Hage

Horeca-actie om veiligheid van lhbtiq+ mensen te vergroten: ‘De sfeer is verhard’

Nieuws 925 keer gelezen

GOUDA • Afvragen of je de hand van je partner kunt vasthouden, samen uiteten kunnen zonder je zorgen te maken over opmerkingen, een biertje op het terras kunnen drinken zonder uitgescholden te worden, dit is niet altijd mogelijk voor de LHBTIQ+ gemeenschap. Daarom overhandigde de Regenboog Alliantie vrijdagmiddag de eerste poster van de actie ‘Iedereen is welkom’ aan wethouder Thierry van Vugt in de Chocoladefabriek. 

De veiligheid van LHBTIQ’ers blijf ook in de horeca nog achter ten opzichte van hetero mensen, vertelt Heike Brandes, voorzitter van de stichting Regenboog Alliantie Gouda. Daarom is de actie ‘Iedereen is welkom’ georganiseerd, Goudse horecagelegenheden is gevraagd zich openlijk uit te spreken voor een veilige horeca voor iedereen. Vijfentwintig gelegenheden sluiten zich aan bij de actie. “We merken het ook zelf, de sfeer verhard,” vertelt Brandes over het uitgaan als LHBTIQ+ persoon.

Ze worden regelmatig uitgescholden onderweg naar een uitgaansgelegenheid, vertelt Brandes. En drag queens komen, voor hun eigen veiligheid, per taxi. 

Elke keer als we iets organiseren is er altijd wel iemand die laat merken dat diegene het er niet mee eens is.Ook is de onveiligheid terug te zien in vernieling in de stad. Niet alleen het regenboogzebrapad is een aantal maanden geleden beklad. Ook het Zero Flags Project, waarbij tientallen landsvlaggen van landen waar homoseksualiteit nog verboden is in het stationsgebied van Gouda te zien waren, is meerdere malen vernield. “Elke keer als we iets organiseren is er altijd wel iemand die laat merken dat diegene het er niet mee eens is,” vertelt de Brandes van de Regenboog Alliantie. 

Over de veiligheid vergroten vertelt de wethouder dat als er signalen uit de binnenstad komen hier met de horeca in een periodiek gesprek over kan worden gesproken.

‘Iedereen is welkom’

Dat de actie op vrijdag zeventien mei is gestart is geen toeval. De dag valt op Idahobit, de internationale dag tegen Homofobie, Bifobie, Transfobie en Interseksefobie. De actie heeft te maken met het Gouds Horecaconvenant dat dit jaar is gesloten tussen de gemeente en alle Goudse horecabedrijven. 

Hierin wordt nadrukkelijk aandacht besteed aan de veiligheid van LHBTIQ+ personen. “Horecaondernemers geven aan dat zij hier een verantwoordelijkheid in hebben,” vertelt Brandes van de Regenboog Alliantie.

De Regenboog Alliantie is blij met de Horeca die het convenant hebben ondertekend. Ze roepen op nu de volgende stap te zetten: Laat zichtbaar zien dat iedereen zichzelf kan zijn. Dus ging een gezelschap van de Regenboog Alliantie donderdagavond op pad langs de horecagelegenheden. Ze deelden bierviltjes en posters uit om ‘rond deze dag van IDAHOBIT zichtbaar te maken dat iedereen welkom is.’

Van papier naar praktijk

Van Vugt vertelt dat het ontzettend belangrijk is dat horeca ook meedoen met deze actie van de Regenboog Alliantie. “Ik ben ontzettend blij dat ze dat van papier naar praktijk tillen.” Daarnaast vindt er een periodiek gesprek met de horeca over het horecaconvenant plaats. “Het is belangrijk dat er een convenant is, maar dat het uitgevoerd wordt is nog veel belangrijker”.

Voor horecagelegenheid Kruim is het belangrijk om inclusiviteit uit te stralen. Etienne Soonius, bedrijfsleider van Kruim, denkt dat het ook nodig is in Gouda “Zeker gezien de laatste jaren, je merkt dat er weerstand is. Zolang die weerstand er is moeten we juist de inclusiviteit uitstralen”. 

De meeste stappen zullen te behalen zijn bij de uitgaanshoreca vertelt Soonius. Hij is erg blij dat daar een aantal collega’s meedoen met de actie.

Rosalie Dortland

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Met foto’s 17 uur geleden
Feestelijke intocht sluit Avondvierdaagse Gouda af
De seizoenspresentatie trok veel publiek.
Nieuws 22 mei, 16:28
Goudse Schouwburg verkoopt al ruim 48.600 kaarten voor nieuw theaterseizoen
Optimist on Tour keert voor de derde keer terug.
Nieuws 22 mei, 09:48
Optimist on Tour: voor de derde keer gratis kennismaken met zeilen en suppen
Het Werkcentrum Midden-Holland organiseert een gratis middag voor werkzoekenden.
Nieuws 22 mei, 09:44
Ontdek je Talent: gratis middag helpt inwoners in Midden-Holland op weg naar werk

Advertenties uit de krant

De Haastrechtsebrug gaat maandag 1 juni 2026 om 6:00 uur weer open.
Nieuws 21 mei, 17:09
Haastrechtsebrug gaat op 1 juni weer open voor weg- en fietsverkeer
De jury bekroonde twee kazen tot de lekkerste van Nederland.
Nieuws 21 mei, 17:02
Gouda bekroont twee kazen als lekkerste van Nederland
De Oude Begraafplaats.
Nieuws 21 mei, 13:56
Natuurexcursie op Oude Begraafplaats Gouda: ontdek bijzondere flora en fauna
Dushi tijdens een eerde Culturendag.
Nieuws 21 mei, 11:24
Buurt houdt Dushi’s Culturendag in leven: ‘Met een traantje, maar vooral met veel plezier’
Impressie expositie 'Vacuum' Artwork
Nieuws 21 mei, 10:06
Tentoonstelling ‘Vacuüm’ in De Firma Gouda

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen